Продавець СітіПРО, матеріали для будівництва і реклами розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
45 відгуків
+380 (63) 621-66-25
+380 (68) 045-55-11
+380 (67) 489-03-86
СітіПРО, матеріали для будівництва та реклами

Монолітний полікарбонат

Монолітний полікарбонат

Для роботи з листами монолітного полікарбонату слід використовувати інструменти, призначені для обробки дерева або металу. Щоб уникнути механічних ушкоджень матеріалу, захисну плівку слід знімати тільки на завершальній стадії монтажу полікарбонатних листів.

Термоформування

Перед термоформованием листи монолітного полікарбонату необхідно піддати попередньої сушки. Це забезпечить безпечне нагрівання листа до необхідної температури. При дотриманні цих умов, монолітний полікарбонат легко піддається глибокій витяжці і вигину.

Якщо виробник не надає інформацію за температурним режимам, визначення необхідних умов попередньої сушки відбувається досвідченим шляхом.

Для цього необхідно:

  • з листа партії, яка буде піддаватися термоформованию, вирізати 2-3 невеликих зразка;
  • помістити зразки в піч, розігріту до температури попередньої сушіння, починаючи від 100 З але не більше 120 С;
  • через кожні 2-3 години отримувати зразки і нагрівати їх до температури формування;
  • стежити за появою пухирів на поверхні аркуша. Якщо протягом 10 хвилин не утворилися бульбашки – матеріал висушений і готовий до термоформованию. У разі появи бульбашок, слід продовжувати сушіння.

Визначивши на досвідчених зразках тривалість сушіння, слід переходити до попередньої сушки всієї партії.
Не можна проводити термоформування разом із захисною плівкою – це може призвести до погіршення оптичних характеристик матеріалу.

Згин по лінії нагріву

При вигині листів монолітного полікарбонату по лінії нагріву немає необхідності в попередній сушінню. Проте, слід здійснювати ретельний температурний контроль: гнучка не повинна проводиться на ділянках, температура яких нижче рекомендованої виробником. Це може призвести до виникнення внутрішніх напруг, а отже - і до втрати удароміцності матеріалу.

Щоб зігнути листи товщиною більше 3 мм, що необхідно використовувати спеціальне обладнання, яке дозволяє виконувати двосторонній згин по наміченій лінії.

По лінії згину рекомендується видалити захисну плівку, щоб уникнути її спікання з матеріалом при місцевому нагріванні.

Фрезерування

При фрезеруванні монолітного полікарбонату використовуються стандартні фрези по металу, але з більш гострим кутом різання і великим заднім кутом різця.

Свердління

У разі використання стандартних свердел для дерева або металу, необхідно проводити роботи на знижених обертах. Це дозволить отримати отвори з якісною кромкою.

У процесі свердління необхідно звертати увагу на утворення стружки, так як при великому її кількості відбувається перегрів, і краю отвору можуть оплавитися. Щоб уникнути цього необхідно періодично виймати свердло з отвору. Це особливо важливо при виготовленні отворів в листах великої товщини.

Розпилювання

Розпилювання монолітного полікарбонату проводиться за допомогою стрічкової, циркулярною, ручної пив або лобзиком. Інструмент повинен бути новим або добре заточеним, інакше результат буде не достатньо якісним. Розпилювання на високих швидкостях повинно супроводжуватися охолодженням струменем стисненого повітря.

Різання

Листи монолітного полікарбонату товщиною до 2,5 мм можна розрізати за допомогою гільйотини, при куті різання – 40 , а зазорі різання – 0,01-0,02 мм

Штампування

Спосіб штампування монолітного полікарбонату залежить від товщини листа. Листи до 2 мм рекомендується штампувати за допомогою дуже гострого інструменту для роботи по металу.

Шліфування

Найбільш підходящим методом шліфування листів монолітного полікарбонату є вологий спосіб. Для досягнення найкращого результату слід використовувати охолоджену воду і кремнієву наждачний папір.

Склеювання

Оскільки монолітний полікарбонат чутливий до впливу хімічних речовин, виробники не рекомендують склеювати даний матеріал із-за високого ризику "розриву" від термічних деформацій, а також зміни лінійних розмірів листів, що може призвести до руйнування всієї конструкції.

Зварювання

Зварювання може проводитися гарячим повітрям при використанні зварювального прута. Перед початком робіт слід провести попередню сушку зварюваних ділянок протягом 12 годин.

З'єднання

Механічне з'єднання здійснюється за допомогою гвинтів, шурупів, саморізів і інших сполучних елементів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner