Продавець СітіПРО, матеріали для будівництва і реклами розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
42 відгуків
+380 (63) 621-66-25
+380 (68) 045-55-11
+380 (67) 489-03-86
СітіПРО, матеріали для будівництва та реклами

Стільниковий полікарбонат

Стільниковий полікарбонат

Монтаж

В стільниковий полікарбонат довжина визначається як розмір вздовж ребер жорсткості, а ширина – поперек цих ребер.

Монтаж стільникового полікарбонату здійснюється в напрямку ребер по ухилу покриття при скатної покрівлі, або поперек ребер жорсткості при монтажі аркових конструкцій. При скатної даху слід дотримуватися мінімальний нахил 10°.

Перед початком монтажу слід зняти поліетиленову плівку з нижньої сторони панелі, а також підняти її по краях стільникового полікарбонатного листа з зовнішньої його сторони (приблизно 10 см по краях).

Стільниковий полікарбонат можна легко зігнути і надати форму арки, не перевищуючи при цьому мінімально допустимий радіус вигину, рекомендований виробником. Напрямок вигину арки – паралельно ребрам жорсткості листа.

Різання

Різання проводиться за допомогою дискової пилки або іншого відповідного ріжучого обладнання, у тому числі ручного, зі стандартними зубами під кутом 30°. Тирса, які утворюються в процесі різання пилкою, слід ретельно очищати струменем повітря під тиском або будь-яким іншим доступним способом. Під час різання панель слід щільно притиснути до поверхні столу для запобігання її вібрації або зсуву. При необхідності нарізки стільникового полікарбонату незначних товщин (10 мм і нижче) бажано користуватися спеціальним ножем. Торці залишилася панелі закриваються клейкою стрічкою від проникнення пилу.

Рекомендації по різанню
Параметри Дискова пила Стрічкова пила
Зазор між зубами 20-30 ° 20-30 °
Кут нахилу зубів 15° 0,5°
Швидкість різання 180-250 м/хв. 200-250 м/хв.
Крок зубів 2-5 мм 1,5-2, 5 мм

Свердління

При свердлінні в стільниковий полікарбонат отворів, обов'язково слід врахувати можливість його термічного розширення і стиснення. Отвір необхідно робити овального виду і всередині стільники без порушення ребер жорсткості, діаметр отворів в панелях повинен бути трохи більше діаметра болта. Можна використовувати свердло для дерева або бетону. Кожне отвір має бути зроблено на відстані мінімум 40 мм від краю панелі.

Рекомендовані швидкості свердління
Діаметр отвору, мм Швидкість оборотів в хв
3 1750
6 1000-1500
9 600-1000
12 325-650
18 350

Обрешітка і кріплення 

 • слід застосовувати нержавіючі або оцинковані гвинти-саморізи. Для дерев'яного каркасу – болти для дерева, для металевого – саморізи;
 • не рекомендується пережимати стільниковий полікарбонат при кріпленні болтом, в іншому випадку ребра жорсткості деформуються і втрачається міцність панелей;
 • при правильному способі прикручування алюмінієво-гумовий диск повинен щільно прилягати до зовнішньої поверхні стільникового полікарбонату, але не бути втиснув в неї;
 • рекомендована відстань між шурупами, що кріплять профіль-підставу до поздовжньої конструкції – 0,5 м, а до поперечної - у відповідності з кроком обрешітки. Кріплення притискного алюмінієвого профілю до профілю-основи - кожні 30-40 см. Кріплення панелі шурупами з верхньої (конькової) лінії і по нижній (уздовж водостоку) - кожні 30 див. Рекомендується використовувати шурупи в парі з гумовими ущільнювальними шайбами.
Для запобігання прогинів відстань між латами розраховується відповідно з рекомендаціями виробника (зазвичай кожні 1,2 м).

Напрямок ребер жорсткості має збігатися з напрямком ухилу покриття.

Перед укладанням панелей, по всій довжині решетування через кожні 30 см потрібно приклеїти неопренові або гумові прокладки. Зазор, що вийшов між каркасом і листом стільникового полікарбонату, запобігає скупчення конденсату і забезпечує його стікання в водозбірник. Перед приклеюванням прокладок слід відчистити решетування від пилу і змащення. При установці панелей стільникового полікарбонату необхідно уважно стежити за тим, щоб прокладки не придавливались.

До встановлення UP-профілів на нижню частину панелі, слід зробити в них отвори діаметром не менше 5 мм кроком 40 см для дренажу зібрався всередині панелі конденсату. При закритті верхній частині панелей UP-профілем свердлити в ньому отвору не потрібно.

Під час обробки і монтажу стільникового полікарбонату слід враховувати, що матеріал, чутливий до впливу різних кислот, амінокислот, солей і розчинників.

Полікарбонат піддається впливу таких хімічних сполук:

 • мінеральні кислоти різної концентрації
 • органічні кислоти
 • розчини солей
 • різні жири
 • аміак в рідкому (розчини) та газоподібному стані
 • різні амінокислоти
 • розчинники
 • клеї певних видів
 • барвники

Зберігання

Для уникнення пошкодження панелей під час зберігання необхідно дотримувати ряд умов:

 • виключити попадання прямих сонячних променів. У разі відсутності закритого приміщення, стільниковий полікарбонат слід накрити непрозорим матеріалом (картон або аналогічний матеріал). Не можна вкривати панелі покриттям з м'якого ПВХ або іншого матеріалу, несумісного з полікарбонатом;
 • листи стільникового полікарбонату рекомендується зберігати на піддонах, укритих м'яким матеріалом (наприклад, картоном). Рівномірний розподіл ваги листів стільникового полікарбонату допоможе уникнути прогинів. Зафіксувати панелі можна за допомогою гумових розтяжок або джгутів;
 • стільниковий полікарбонат має захисне покриття з поліетиленової плівки для запобігання від механічних ушкоджень і забруднення під час зберігання і монтажу. Плівку слід залишати на аркуші до закінчення монтажних робіт.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner